آشنایی با انواع سنگ ماه تولد و خواص آنها

حتما تا به حال در ارتباط با سنگ های ماه تولد سخنانی شنیده‌اید و یا حتی از آن‌ها استفاده کرده‌اید. در حقیقت به گفته بسیاری از محققان سنگ‌ها ارتباط خاصی با متولدین ما‌ه‌های مختلف سال دارند. سنگ ماه تولد دارای خواص اعجاب انگیزی است که در مقاله شرح داده ایم.

در طبیعت انواع مختلفی از سنگ‌های قدیمی وجود دارند که بر اساس صور فلک از یکدیگر تفکیک شده و هر کدام در ماهی از سال قرار گرفته‌اند.

ارتباط سنگ‌ های ماه تولد با بدن متولدین آن ماه موضوعی است که در بسیاری از افراد با تردید مواجه است اما به طور کلی کارشناسان سنگ و گوهرشناسان معتبر بین‌المللی بر این باورند که میان سنگ‌ها با متولدین هر ماه ارتباطی نزدیک وجود دارد که می‌تواند تاثیرات مثبتی در حالت روحی و روان اشخاص ایجاد نماید.

در این مطلب قصد داریم در ارتباط با سنگ‌های ماه تولد و مزایای آن برای متولدین هر ماه صحبت نماییم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع جذاب در ادامه این مطلب با راف گلد همراه باشید.

سنگهای ماه تولد
معرفی و آشنایی با سنگ ماه تولد

همانطور که بیان کردیم هر ماه از سال علاوه بر نماد بخصوص خود دارای سنگ و یا سنگ‌های خاصی است که هر یک دارای خواص و ویژگی‌های منحصر به فردی است. مهمترین کاربرد سنگ های ماه تولد کاربرد آنها در امور درمانی و طبیعی می باشد. در واقع این سنگ ها واسطه ی تبادل، تبدیل و تقویت انرژی بین اجزای طبیعیت و انسان می شود.

اما سنگ ماه تولد شما چیست؟ این سنگ‌ها چه خواصی برای متولدین هر ماه دارد؟ برای آشنایی با سنگ ماه تولد در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در ذیل انواع مختلف آن‌ را همراه با خواص هر یک، به طور مختصر شرح خواهیم داد.

 

 • سنگ فروردین: الماس

همانطور که می‌دانید الماس یکی از زیباترین و در عین حال گران‌بهاترین سنگ‌ های موجود در طبیعت است که طرفداران زیادی در میان بانوان دارد اما الماس ارتباطی با متولدین ماه فروردین داشته و سنگ متولدین این ماه نامگذاری شده است.

سمبل این ماه قوچ و یا گوسفند است. این سنگ زیبا نمادی از قدرت و شجاعت است که سبب افزایش اعتماد به نفس در شخص می‌شود. از خواص درمانی آن می‌توان به پاک کردن ذهن و اندیشه و افزایش تعادل در فرد اشاره نمود. درحقیقت الماس قدرت اراده را در افراد تقویت می‌کند و احساس شکست ناپذیری و قدرت را به افراد القا می کند.

علاوه بر اینها این سنگ خاصیت تصفیه کنندگی دارد و به خصوص روی کار کرد کلیه ها و کبد اثری مثبت دارد. جالب است بدانید استفاده از این سنگ در کنار سنگ های دیگر باعث بهبود تاثیر و کارکرد دیگر سنگ ها می شود.

سنگ های ماه تولد

 

 • سنگ اردیبهشت: زمرد

سنگ ماه تولد اردیبهشت، دومین ماه سال، زمرد نام دارد این سنگ با رنگ سبزش از سیاره ونوس انرژی می‌گیرد. همانطور که می‌دانید سمبل ماه اردیبهشت گاو نر است.

زمرد از زمان‌های قدیم تا به امروز به عنوان سنگی درمانی شناخته شده و برای دورکردن افکار بد و شیطانی از انسان کاربرد دارد. از دیگر ویژگی‌های این سنگ افزایش قدرت تمرکز و تقویت قدرت بیان در افراد را می‌توان نام برد.

زمرد در بیماری‌های تیروئید، صرع، بیماری‌های خونی و همچنین دیابت نقش مهمی را ایفا کرده و سبب بهبود و یا افزایش اثرات موثر در این بیماری‌ها می‌شود. از اصلی ترین ویژگی های این سنگ می توان به برقرار کننده تعادل میان روح و جسم اشاره کرد. سنگ زمرد به کنترل فشار خون و همچنین بهبود بیماری های قلبی کمک می کند.

سنگهای ماه تولد اردیبهشت

 

سنگ خرداد: مروارید

سنگ متولدین خرداد ماه مروارید و نماد این ماه دو پیکر است. این سنگ زیبا که در ساخت بسیاری از زیورآلات از آن استفاده می‌شود سبب افزایش نیروی حیات شده و اضطراب را کاهش می‌دهد. سنگ مروارید سبب افزایش خلاقیت و ابتکار می شود.

استفاده از مروارید سبب تقویت خلق و خوی شده و افسردگی را کاهش می‌دهد. از دیگر خواص آن می‌توان به تقویت عضلات و اعصاب و همچنین رفع سردرد و رفع مشکلات روحی اشاره کرد.

 

سنگ ماه های تولد

 • سنگ تیر: یاقوت سرخ

سنگ ماه تولد تیر، با نماد خرچنگ، یاقوت سرخ است. این سنگ زیبا برای متولدین اولین ماه تابستان نامگذاری شده است. از ویژگی‌های این سنگ می‌توان به افزایش انرژی و شهامت و افزایش انرژی‌های معنوی می‌شود. یاقوت سرخ دارای خواص بسیاری است که با توجه به ویژگی های اخلاقی متولدین تیر ماه استفاده از این سنگ برای آنان توصیه میشود.

از جمله خواص درمانی یاقوت سرخ می‌توان به درمان بیماری‌های قلبی و تقویت غدد اشاره کرد. همچنین بر اساس تحقیقات این سنگ حالت ضعف و بی‌حالی را تقویت نموده و سبب افزایش بینایی می‌شود.

این سنگ در سم زدایی، درمان تب و تقویت سیستم قلب و افزایش جریان خون بسیار موثر است.

سنگ تولد ماه ها

 

 • سنگ مرداد: زبرجد

ماه مرداد، دومین ماه تابستان با سمبل شیر یا اسد نامگذاری شده است. سنگ متولدین این ماه زبرجد نام دارد که نماد خورشید و همچنین شکوه و آرامش است.

از ویژگی‌های این سنگ می‌توان به افزایش قدرت تمرکز، افزایش خلاقیت و صلح و هماهنگی اشاره نمود. از جمله خواص درمانی آن می‌توان به آرامش اعصاب، درمان بی‌خوابی و افسردگی و همچنین تقویت حس چشایی و درمان انواع سرماخوردگی و سرفه اشاره کرد.

علاوه بر اینها موجب تقویت علمکرد قلب و  سبب بهبود گردش خون می شود. این سنگ موجب افزایش روشن بینی و بصرت در افراد نیز می شود.

سنگ ماههای تولد

 

 • سنگ شهریور: یاقوت کبود

متولدین شهریور، آخرین ماه از فصل تابستان با نماد دوشیزه یا سنبله شناخته شده‌اند. سنگ ماه تولد شهریور، یاقوت کبود نام دارد. این سنگ نماد فرزانگی و دانایی است و برای مدیتیشن مناسب است.

یاقوت کبود سبب افزایش نیروهای درونی از جمله حس ششم شده و هرگونه تردید را کاهش می‌دهد. از جمله خواص درمانی آن می‌توان به بهبود سلول‌های پوست و مو و همچنین جلوگیری از ریزش مو اشاره نمود. یاقوت کبود برای درمان بیماری‌های سرگیجه و نقرس تاثیری مثبت داشته و همچنین موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی می شود.

سنگ هر ماه تولد

 

 • سنگ مهر: اوپال

و اما اولین ماه از پاییز با نام مهر و نماد ترازو یا میزان نامگذاری شده است. سنگ متولدین این ماه اوپال نام دارد. درحقیقت اوپال از خانواده سنگ عقیق است و بیشتر در کشور استرالیا یافت می‌شود. طیف رنگی این سنگ از سبز آبی تا آبی و آبی سیر می باشد.

این سنگ به طلسم خوشبختی شهرت دارد و نمادی از عشق و پاکی است. گفته شده اوپال چشم‌ها را بر روی واقعیت درونی باز کرده و نیروهای منفی را از بین می‌برد. سنگ اوپال به افزایش خلاقیت، حافظه و شهود کمک بسزایی می کند.

این سنگ سبب شادابی می‌شود و به همین دلیل برای افسردگی مناسب است و موجب تقویت اراده و انگیزه می شود. از خواص درمانی اوپال می‌توان به بهبود ورم معده و روده و همچنین بهبود وضعیت قلب و مشکلات ناشی از آن اشاره نمود.

خواص سنگهای ماه تولد

 

 • سنگ آبان : توپاز

سنگ توپاز، سنگی که به متولدین ماه آبان با نماد عقرب نسبت داده شده است. این سنگ نمادی از برکت و رشد است که در کتاب انجیل نیز از آن به عنوان سنگ التیام بخش نام برده شده است.

توپاز یک کلمه ی سانسکریتی و به معنای آتش است. سنگ توپاز سنگی قدرتمند است که سبب روشنایی قلب شده و نگرانی و اضطراب را برطرف می‌کند. خواص درمانی دیگر آن افزایش متابولیسم و ایمنی بدن، بهبود دیابت و ناراحت‌های گوارشی است. این سنگ سمبل عشق و محبت نیز می باشد.

سنگ مخصوص هر ماه

 

 • سنگ آذر: فیروزه

فیروزه سنگی است که شاید بارها آن را دیده و یا از آن استفاده کرده‌اید در حقیقت سنگ ماه تولد آذر با نماد کمان یا قوس است. فیروزه سنگی آبی‌رنگ و سمبلی از سلامتی و زیبایی است.

این سنگ خوشی و سلامتی را به ارمغان آورده و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به جذب نیروهای مثبت و دورکردن ناراحتی و اضطراب اشاره کرد. این سنگ زیبا برای درمان بیماری‌های کبدی و بهبود عملکرد کبد، خونی و همچنین سو تغذیه مناسب است. همچنین موجب افزایش دید و باعث قوت چشم می شود.

سنگ ماه های سال

 

 • سنگ دی: گارنت

دهمین ماه خورشیدی و اولین ماه از فصل زمستان با نماد ماه بز شهرت یافته است. سنگ گارنت سنگ ماه تولد دی نام دارد که نمادی از وفاداری و معرفت است. گارنت دارای اثراتی آرامبخش و التیام بخش است و آثار منفی را از شخص دور می‌کند.

از ویژگی‌های دیگر این سنگ می‌توان به افزایش قوای بدنی و جسمی و همچنین کاربرد آن در مدیتیشن اشاره نمود. سنگ متولدین ماه دی دارای خواص درمانی مانند تقویت قلب و عروق و همچنین درمان کم خونی و مشکلات کلیوی است.

این سنگ طیف وسیعی از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز ،قهوه ای، بنفش، صورتی و سیاه را شامل می شود و به عنوان یک تصفیه کننده بسیار خوب برای بدن به شمار می رود. در واقع باعث بازسازی قلب و ریه می شود و در جذب مواد معدنی به بدن کمک بسزایی می کند.

سنگ متولدین هر ماه

 

 • سنگ بهمن : آمیتیست

آمیتیست در واقع سنگ ماه تولد بهمن، دومین ماه زمستان و با نماد آبریز، برج دلو است. این سنگ زیبا سمبل صلح و دوستی و به عنوان سنگی آرامش بخش مشهور است و معمولا به افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند توصیه می‌شود.

سنگ آمیتیست در طیف رنگی بنفش، یاسی تا ارغوانی روشن وجود دارد. هر چه رنگ آن به سمت تیره تر برود ارزش آن بیشتر می شود. این سنگ اغلب به صورت کریستال های شش وجهی یافت می شود.

از جمله ویژگی سنگ آمیتیست می‌توان به تقویت ذهن، کاهش ترس و افکار منفی و همچنین اضطراب اشاره کرد. سنگ این ماه برای مشکلات و بیماری‌های روانی، چشم و بینایی و مشکلات غددی مناسب بوده و در بهبود آن‌ها موثر است. آمیتیست یکی از انواع سنگ های کوارتز است که با تواجه به خواص سنگ کوارتز استفاده از آن پیشنهاد می شود.

توجه داشته باشید که این سنگ نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، زیرا رنگ آن به واسطه ی این اتفاق کم رنگ می شود. لازم به ذکر است که می توان با استفاده از پیچیدن این سنگ در فویل های فلزی رنگ آن را تا حدی برگرداند.

سنگ متولد هر ماه

 

 • سنگ اسفند : آکوامارین

و اما سنگ آخرین ماه سال یعنی اسفند با سمبل ماهی، آکوامارین نام دارد. این سنگ نماد زیبایی و جوانی است. و برای بهبود روابط عاطفی و محبت به کار می‌رود.

آکوامارین که نظر بسیاری از هنرمندان را به خود جلب کرده است سبب افزایش قدرت بیان در شخص می‌شود. از خواص درمانی آن می‌توان رفع تنگی نفس و برونشیت، درمان مشکلات ریوی و همچنین تقویت تارهای صوتی اشاره نمود.

جالب است بدانید عنصر اسفند ماه، آب می باشد. آکوامارین به معنای آب دریاست و می تواند از خود دو رنگ بی رنگ و آبی سیر را نشان دهد. این سنگ محرک انرژی و همچنین مناسب برای پرورش ذهن می باشد. علاوه بر اینها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین رفع مشکلات پوستی و حساسیت ها و آلرژی ها می شود.

خرید سنگ ماه تولد

 

خرید انواع زیورآلات با سنگ های ماه تولد از فروشگاه راف گلد

اکنون که با انواع سنگ ماه تولد و خواص درمانی هر یک و همچنین ویژگی‌های سنگ هر ماه از سال آشنا شدید بهتر است فروشگاه طلا و جواهرات راف گلد را به شما معرفی نماییم.

این فروشگاه انواع زیورآلات مانند دستبند طلا ظریف، گردنبند طلا زنانه و انگشتر طلا ظریف با سنگ مخصوص هر ماه را طراحی و به فروش می‌رساند. همچنین شما می‌توانید انواع مختلف این زیورآلات را با نماد ماه‌های مختلف سال نیز سفارش دهید.

اگر قصد خرید کادو تولد را دارید این زیورآلات بهترین گزینه برای هدیه دادن خواهد بود. راف گلد کلیه زیورآلات خود را با قیمت مناسب و همچنین اجرت ساخت کم برای مشتریان در نظر گرفته است. اکنون می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید و از خرید خود لذت ببرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست